קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח עבודות קבלניות - איך? למה? כמה?

תנופת הפיתוח והבניה בישראל לא עוצרת לרגע. פרויקטים של בניה חדשה, התחדשות עירונית, בנייה מסורתית וגם בניה קלה נמצאים בשלבים מתקדמים באין ספור ערים, באין ספור יישובים. בכל עבודה קבלנית רצינית מתחייב ליווי של פוליסת ביטוח מתאימה. לפוליסה הזאת קוראים ביטוח עבודות קבלניות. איך זה קשור אליכם? למה זה כל כך חשוב? כמה צריך לעלות ביטוח שכזה? כל כך הרבה שאלות חשובות ואנו כאן כדי לענות.

מי צריך ביטוח עבודות קבלניות

ביטוח עבודות קבלניות מיועד למגזר העסקי – לקבלנים מכל הסוגים וכן ליזמים שעוסקים בנדל"ן, קידום פרויקטים ושילוב של יזמים / קבלנים. גם קבלן משנה עשוי בתנאים מסוימים לרכוש ביטוח מסוג זה וכך שיפוצניקים שעוסקים בעבודות בהיקף כספי מהותי. כאשר הפרויקט מתנהל ללא שום בעיה ללא שום תקלה, הכל בסדר. אבל נחיצותו של הביטוח מתעוררת כאשר במסגרת העבודה הקבלנית משהו לא הסתדר כמתוכן. או אז, הנזק מבחינה כספית עשוי להיות ניכר. אז, חשיבות הביטוח מגלית לעיני כל.

מדוע ביטוח זה חשוב כל כך

הביטוח חשוב מאוד לקבלנים בכל התחומים, קבלני בניה, משפצים, פיתוח ועבודות העפר, עבודות תשתית ועוד. בפרויקטים השונים עלות העבודה גבוהה מאוד וכל סטייה עשויה להביא לזינוק בהוצאות. ככל שהפרויקט מורכב או ארוך יותר, כך גדלה הסבירות ל"הפתעות" לא צפויות. על פי תנאי הפוליסה, מטרת הביטוח למעשה לכסות את עלות הנזקים או התקלות שעלולים להתרחש לאורך התהליך, גם אם נוקטים את הצעדים הסבירים והנדרשים. מקובל כי הביטוח כולל כיסוי על הרכוש, חבות מעבידים, נזקי צד ג' וכן הרחבות שונות. עלות הביטוח, בהתאם לגובה הכיסויים וסוג הפרויקט. כלומר, הביטוח חשוב ביותר משום שהוא עשוי לכסות תקלות ונזקים לא רק כאלה שאירעו בבניה עצמה אלא גם כיסוי על עובדים, נזקים שנגרמו לצד ג' כגון עוברים ושבים וכדומה.

האם חובה לערוך את הביטוח

בשל ההבנה שנזקים שאינם מכוסים על ידי הביטוי יכולים לגרום לקריסה של חברה קבלנית ובוודאי של קבלן פרטי, מאוד מקובל לרכוש את הפוליסה לפני שמתחילים בעבודות קבלניות. לפעמים, זה אפילו לא עניין של בחירה. במרכזים מסוימים או בהתקשרויות עסקיות מול לקוחות שונים, כגון גוף מוסדי, רשות מקומית, חברה גדולה, עשויה לבוא דרישה לקיום ביטוח תקף מסוג זה. אם לא כן, העסקה לא תיחתם וייבחר קבלן אחר. רק לאחר התחייבות מחברת הביטוח על הסכמה עקרונית לבטח, עם כל תנאי הביטוח, יהיה אפשר להתקדם.

שורה תחתונה

אל תוותרו על פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, היא משמעותית וחשובה במיוחד אם אתם מבצעים עבודות קבלניות שונות ובפרט פרויקטים של בניה קלה. ערכו השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות המציעות את הפוליסה, בדקו את הדירוג של החברה ובהתאם לכך, תוכלו להחליט איפה לעשות את הביטוח.

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
25/02/2021 12:17
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading