קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

להונות את חברת הביטוח? תשכחו מזה

נגיד זאת כך מההתחלה: חברות הביטוח בהחלט לא רכשו לעצמן מוניטין ראוי להערכה. ישנם אינספור סיפורים ממבוטחים במקרים שונים המגוללים תהליך ארוך, ממושך, מתיש ובעיקר חסר כל בסיס או צדק.

ועם זאת, לחברות הביטוח ישנו כוח עצום ומשאבים בלתי נדלים. בדיוק כפי שמתברר לא אחת שהן מסרבות בתוקף לשלם למבוטחים שכספי התביעה מגיעים להם מתוקף הנסיבות הנקובות בחוזה, כך כאשר מנסים להונות את חברת הביטוח, היא מפעילה את כל כוחה כדי לחשוף ההונאה.

מהי עבירת ביטוח?

יש לקחת בחשבון את העבודה שתביעת כזב של חברת הביטוח לא תסתיים רק בבושת פנים באם התובע ייחשף במעשיו. לזכותה של חברת הביטוח עומדת האפשרות לנקוט בהליכים משפטיים פליליים, וזאת לאור העובדה שישנה שורה ארוכה של עבירות עליהן ניתן להגיש תלונה במשטרה לרבות: קבלת דבר במרמה, דיווח כוזב ואף תלונות שווא.

כל אחד מסעיפי האישום הללו עלולים להוביל לענישה מחמירה הכוללת חודשי ואף שנות מאסר בפועל. אם נבחר לבחון את הנושא מקרוב, ניתן אף למצוא תיקים פליליים המתועדים בארכיונים המקוונים. דוגמה לכך, היא תיק המגולל את סיפורו של מבוטח שניסה לבצע הונאה בדבר תלונת כזב על גניבת רכבו. במקרה המדובר, אדם ללא כל רקע פלילי ובעל השכלה אקדמית, נחשף על-ידי חברת הביטוח, נשפט על כך בחומרה וקיבל שש חודשי מאסר בפועל.

חברות הביטוח לא בוחלות באמצעים

ראוי לציין שחברות הביטוח אינן ממהרות להפעיל את כל המשאבים העומדים לרשותן, שכן מדובר בסכומים לא קטנים כלל. ועם זאת, כאשר נדלקות הנורות האדומות וכאשר עולה החשד הסביר שמא מדובר בעבריין ביטוח, הרי שכל האמצעים כשרים.

הפעלת חוקרים פרטיים

זהו אחד מן האמצעים היותר שגורים ונפוצים העומדים לרשותן של חברות ביטוח.

למעשה, בחיפוש קצרצר ניתן למצוא שפע של משרדים שבריש גלי מפרסמים עצמם ככאלו אשר ישמחו לעבוד לצדן של חברות ביטוח, ומספקים להן שירות באופן רציף.

חקירות פרטיות יכולות לכלול מעקבים שמטרתם לחשוף את מעשי הרמייה של התובע, וכן איתור הנכסים או הרכוש שהוכרזו ככאלו שנגנבו.

מטרת החקירה היא לא רק להניא את עבריין הביטוח מתביעתו, אלא גם לאסוף כנגדו ראיות הקבילות בבית משפט ואשר עונות על הקריטריונים שקבע המחוקק.

זימון לבדיקת פוליגרף

זהו אמצעי נוסף העומד לרשותה של חברת הביטוח, וזאת על אף שהוא איננו נחשב לראייה הקבילה בבית המשפט.

מדובר באמצעי לגיטימי, המשמש גם שירותי חקירה פרטיים, ובאמצעותו מפעילים לחץ מתון על המבוטח התובע את כספי הפיצויים.

במקרים שכאלו, מספיק המתח הרב שקודם לבדיקה, כדי שאותו אדם יחליט להרפות את ידיו מן התביעה.

השלכות עתידיות

הונאה שכזו יכולה להתברר כתהליך ארוך ומתיש, וכן כזה שסופו להתגלות.

אם הזמן הרב וההשקעה המרובה, וזאת רק כדי לקבל את כספי הפיצויים, אינם מרתיעים אתכם. אז הרי שמוטב לקחת בחשבון כי עבירה פלילית עלולה להפוך לכתם בחייו של תובע הפיצויים, כתם שיכול להשפיע על קבלתו ללימודים אקדמיים בתחומים שונים וכן על הקבלה למקומות עבודה שונים.

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
25/02/2021 11:15
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading