קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

סוגי ביטוחים והפעם - איך בוחרים ביטוח משכנתא

אם לקחתם משכנתא מהבנק, הבנק יבקש מכם לרכוש ביטוח משכנתא וזאת על מנת לבטח את עצמו במקרים בהם לא תוכלו לעמוד בהחזרי התשלום החודשיים אליהם התחייבתם.

לא משנה אם מדובר בלקיחת משכנתא לעסק או לדירה חדשה, יהיה עליכם לבטח את עצמכם ב-2 סוגים ביטוחים:

ביטוח חיים למשכנתא

הביטוח הראשון אותו תצטרכו הוא ביטוח חיים, אשר נועד לכסות את גובה ההלוואה שלקחתם מהבנק במקרה של מוות (לא עלינו) של אחד מבני הזוג, שלאחריו בן הזוג הנותר לא יוכל לעמוד בהחזרים החודשיים כחלק מההתחייבות למשכנתא.

ביטוח מבנה

הביטוח השני אותו תצטרכו הוא ביטוח מבנה אשר נועד לכסות את גובה ההלוואה שלקחתם מהבנק במקרה של נזק גדול מאוד, אשר כתוצאה ממנו תיגרם ירידת ערך משמעותית לערך הדירה ולמעשה יהפוך את הנכס לחסר ערך עבור הבנק. מאחר והדירה שלכם היא בצעם הביטחון של הבנק, אתם תיאלצו לשלם את מלוא תשלומי ההחזר החודשיים עבור הבנק, הרי שהבנק נותר ללא שום ביטחון שתוכלו לשלם לו את ההחזר על המשכנתא.

כחלק מביטוח המבנה, תוכלו לבחור האם לכלול את תכולת המבנה, כלומר האם לבטח גם את החפצים, הרהיטים, מוצרי החשמל, אשר נמצאים בנכס. הבנק מצידו אינו דורש או מחייב אתכם לבטח את תכולת הכנס מכיוון שהיא אינה קשורה כלל למשכנתא.

חשוב להבין שהביטוחים שציינו למעלה, נועדו לשרת בעיקר את הבנק המלווה ולהבטיח לו את החזר ההלוואה שסיפר לכם, אך בנוסף חשוב שתבינו שמדובר גם בביטוח עבורכם אשר נועד לבטח אתכם ולסייע לכם במקרה של צרה.

אז איך בוחרים את ביטוח המשכנתא הטוב ביותר עבורינו?

סקר שוק - כמו כל מוצר או שירות שאנחנו בוחרים, מומלץ מאוד לערוך סקר שוק ולבצע השוואה בין מספר חברות ביטוח שונות. לבנקים ישנן חברות ביטוח שעובדות איתם, אך אין זה אומר שבהכרח נבחר בהצעה שלהם.
בדקו בהצעות הללו מהו גובה ההשתתפות העצמית אשר תידרשו לשלם במקרה והביטוח לא מכסה באופן מלא, מה איכות השירות, המלצות על החברה, ועוד.

תשלום עבור הביטוח - לאורך השנים גובה המשכנתא שלכם תרד ולכן חשוב לוודא שהתשלום לחברת הביטוח יהיה תואם לסכום ההחזר שנותר לאורך חיי המשכנתא. כך תוכלו להוזיל את דמי הביטוח לאורך השנים.

תקינות הפוליסה - דעו כי פוליסת ביטוח הדירה היא תיקנית, כלומר תנאיה הבסיסיים זהים בכל חברות הביטוח וכל חברה רשאית להוסיף תנאים נוספים אך לא רשאית לגרוע מהם.

תהליך הביטוח ולאחריו

לא משנה איזו חברת ביטוח תבחרו, עליכם יהיה לענות על מספר שאלות ופרטים אישיים שעלולים להשפיע על גובה התשלום עבור הפוליסה הביטוחית. בעת החתימה, וודאו כי אתם עונים לשאלות בכנות ובצורה מדוייקת מאחר וייתכנו קשיים בקבלת פיצויים במידה של מידע שקרי או לא מדוייק.

בנוסף, וודאו כי אכן כל הפרטים שציינם תואמים את מה שדיוותם על הדירה או מצבכם וודאו כי הביטוח כולל את כל התוספות שביקשתם במידה וביקשתם.

בהצלחה!

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
25/02/2021 11:19
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading