קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים עסקיים ואישיים

אימון עסקי הוא תהליך של חיזוק והעצמה נפשית ומנטלית. זה תהליך מובנה, שיטתי, שבמסגרתו המאמן והמאומן מנהלים דו שיח שתכליתו חשיפת החוזקות והחולשות תוך חתירה למציאת הייעוד המקצועי והאישי ונקיטת צעדים תודעתיים ומעשיים להגשמתו. 

באופן טבעי למאומן יש ציפייה לשינוי. המאומן רוצה ומצפה לרכוש כלים ושיטות לניהול קריירה או לשינוי דפוסי התנהגות, לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, להבנת הגורמים והסיבות המעכבים אותו בקבלת החלטות. לא אחת המאומנים מגיעים אל המאמן כשהם מצויים בתחושת תקיעות אישית או בצומת, אשר הם מתלבטים להיכן יפנו ממנה.

אף שאין לכאורה כל סיבה גלויה לנזק שעלול להיגרם למאומן, הוא עלול להרגיש, בהינתן מצבים מסוימים, כי המאמן לא מסייע לו ואולי אף מזיק לו. הוא עלול להשליך על המאמן את תחושות התסכול, חוסר הערך העצמי, להאשימו בכישלון המאמץ להרים את העסק מעל המים. גם מאמן עסקי אשר מיומן ומנוסה ביותר לא יכול לערוב למאומן, גם אם התהליך יתבצע כהלכה, לתוצאה מושלמת, אשר תהלום, אחת לאחת, את ציפיותיו. 

מאמנים עלולים להיתבע על גרימת נזק אף שבפועל לא עשו כל פעולה העלולה לגרום לנזק. ביטוח אחריות מקצועית עבור מאמנים עסקיים או אישיים נועד לשמור עליהם מפני תביעה לתשלום כספי בגין נזק לכאורה, המנומק בטענות שונות, בלתי ענייניות, המבטאות בעיקר תסכול וכעס. 

חברות ביטוח שונות עשויות לבטח מאמנים ולעמוד לצדם במקרה של תביעה. סכום הביטוח מכונה "גבולות האחריות". יש קשר ישיר בין גבולות ביטוח גבוהים יותר ובין מחיר גבוה של הפוליסה. על פי רוב ייקבעו סכומי הביטוח על פי מידת החשיפה של המאמן לסיכון פוטנציאלי אפשרי ולנפח העבודה שלו.

מה כולל ביטוח כזה ומה חשוב לדעת על אודותיו?

  1. כיסוי להגנה בהליכים פליליים הקשורים לאימון העסקי או האישי שבשלו המאמן עלול להיתבע על ידי המאומן.

  2. כיסוי הוצאות משפט שנובעות מההגנה המשפטית על המאמן במקרה של תביעה.

  3. תשלום תביעה שנפסקה נגד' המאמן אם וכאשר נקבע כי עליו לשלם פיצויים למאומן הנפגע.

  4. חשוב לדעת: כדאי לרכוש סכום ביטוח, אשר מצד אחד יכסה אתכם במקרה של תביעה ומצד שני לא יכביד עליכם (כלומר, שפרמיית הביטוח לא תהיה בסכום גבוה, העלול להכביד על התנהלותכם השוטפת)

  5. כדאי לרכוש ביטוח צד ג' למתאמנים במקר שמאומן ייפגע מבחינה פיזית בעת שהייה בקליניקה ( כגון- במקרה של החלקה).

אימון אישי הוא תהליך, אשר כרוך, בין השאר, בחשיפה רגשית. המאומן עשוי להתוודע במהלך האימון אל דברים מודחקים שהתהליך מעלה אותם מתת- התודעה אל התודעה.

הוא עלול להיקלע לסערה רגשית ולחוות טלטלה. ברור כי כוונת המאמן היא לשפר ולהיטיב אבל בהינתן תחושה סובייקטיבית של המאומן של הפרת שיווי המשקל הנפשי-רגשי שלו, לו גם באופן זמני, תיתכן, גם אם לא לעתים תכופות, תגובה חריפה שלו כלפי המאמן עד כדי האשמתו בגרימת נזק.

הביטוח נותן מענה להיתכנות מצב כזה. 

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
25/02/2021 12:07
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading