קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

הינה צעד עסקי נבון ואף הכרחי לבעל מקצוע חופשי ולמנהל או בעלים של חברה המעוניין להגן על נכסי החברה ונכסיו הפרטיים. ביטוח אחריות מקצועית הוא חובה לבעלי מקצועות חופשיים

במקרים בהם במהלך עבודתו השוטפת בתום לב הוא או מי מטעמו היפר חובה מקצועית במעשה ו/או במחדל, רשלנות, בטעות או בהשמטה וכתוצאה מכך נגרם נזק ללקוח או לכל גורם אחר. במקרה זה בו נגרם נזק ללקוח או לצד ג' קיימת אפשרות בסבירות גבוהה ביותר שהלקוח ו/או כל אדם אחר שנפגע יפנה לבעל המקצוע ו/או לחברה בדרישה לפצות אותו בגין הנזק שנגרם לו כתוצאה מהטעות. ביטוח אחריות מקצועית מעניקה הגנה מפני אותם תביעות.

 

מתי תופעל פוליסת ביטוח אחריות מקצועית?

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית תופעל במקרים שבמסגרתם צד ג' (בין אם מדובר בלקוח ובין אם מדובר בכל אדם אחר) יגיש תביעת נזיקין בגין נזק לרכוש או לגוף שלטענתו נגרמה לו עקב רשלנותו של בעל המקצוע הרלבנטי.

החשיבות של עריכת ביטוח אחריות מקצועית

במסגרת עבודה מאומצת ובלחצי זמנים ומשימות פעמים לא מעטות בעל מקצוע בכל תחום עלול לבצע שגיאה שבעקבותיה יגרם נזק ללקוח ו/או לכל גורם אחר. לכן, לעריכת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית חשיבות שכן תביעות כלפי בעלי מקצוע וחברות הן נפוצות, וכאשר אלה מוגשות הן לעיתים קרובות נושאות בעלויות כספיות משמעותיות הן מבחינת גובה הסכום הנדרש בתביעה והן מבחינת העלויות המשפטיות הרבות הכרוכות כיום בניהול ההגנה המשפטית. לכן, גופים רבים המזמינים עבודה מבעלי מקצוע בתחומים שונים ומגוונים דורשים מבעלי המקצוע להציג בפניהם פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המעניקה הגנה ביטוחית בסכום ראוי לנזק מירבי שעלול להיגרם מטעות במעשה  או השמטה בתום לב של בעל המקצוע.

אנו ממליצים לכל בעל עסק בענף השירותים לרכוש הגנה כלכלית ראויה למקרים בהן תוגש כלפיו תביעה בטענה לרשלנותו המקצועית – בין אם הטעות יתבררו כנכונות ובין אם לאו, שכן – גם בירור הטענות של הלקוח או צד ג' כרוך בהוצאה כלכלית משמעותית עקב העליות המשמעותיות הכרוכות בניהול הליכים משפטיים בישראל. רכישת ביטוח אחריות מקצועית מעניקה בנוסף תחושת ביטחון שקט נפשי לבעל המקצוע ומאפשרת לו להתנהל באופן בטוח יותר במהלך עבודתו השוטפת.

מהי התחייבות חברת הביטוח ?

חברת הביטוח מתחייבת לשלם לתובע את הסכום שיקבע על ידי בית המשפט או באמצעות פשרה מוסכמת ובתנאי שסכום זה אינו גבוה יותר מגבולות האחריות שנקבעו בפוליסה בהתאם לבקשת המבוטח בעת ההצטרפות לביטוח ובנוסף מתחייבת לשאת בכל ההוצאות הסבירות הכרוכות בניהול הליכים משפטיים בעינינו עד לערכאה הסופית. במקרה בו נקבע שהמבוטח צריך לשלם פיצוי הגבוה מגבולות האחריות המרביים בפוליסה שלו עליו לשאת בהפרש באופן עצמאי.

דגשים חשובים בעריכת ביטוח אחריות מקצועית

  • התאמת הביטוח לסוג העסק ולפעילות הייחודית שבעעל העסק מבצע בתחום העיסוק שלו ביחס לבעלי מקצוע דומים.
  • מענה ברור ומדויק לשאלות הנשאלות בטופס ההצעה בעת ההצטרפות לביטוח.
  • ציון ביצוע פעילויות ייחודיות באופן מפורש למניעת מחלוקות עתידיות.

מה חשוב לבדוק?

  1. טרם עריכת הביטוח מומלץ לפנות לסוכן או סוכנות ביטוח המתמחה בביטוח אחריות מקצועית על מנת שאלה יבצעו איפיון והתאמה של הפוליסה למבוטח לרבות ביצוע  השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות המעניקות ביטוח אחריות מקצועית למקצוע הרלבנטי.
  2. חברות ביטוח מסוימות מציעות חבילות ביטוח ייעודיות לביטוח אחריות מקצועית למקצועות יחודיים לדוגמה, חברת הביטוח איילון מציעה ביטוח אחריות מקצועית מורחב כולל הרחבות רבות ומגוונות לענפי ההנדסה והאדריכלות. חברות ביטוח אחרות בחרו בבעלי מקצוע אחרים ומציעות פוליסות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים, לחברות הייטק ולבעלי מקצועות חופשיים רבים ומגוונים- בידקו אם קיימת חבילת ביטוח ייעודית למקצוע בו אתם עוסקים.

בעלי מקצועות חופשיים, כדאי לכם לעשות ביטוח אחריות מקצועית

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 129  ממוצע: 5
27/12/2020 11:30
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading