קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח – מהם הביטוחים הקיימים ומה הצורך שלנו?

יש חשיבות גדולה ברכישת ביטוח. אמנם אי אפשר לסמוך על הביטוח שהוא יחזיר לנו את הבריאות (אם נפגענו חלילה מתאונת דרכים, שרפות, מחלות קשות וכו') אבל הביטוח כן יכול להוריד מאיתנו את הנטל הכספי והכלכלי וכן יכול לספק לנו ביטחון ושקט נפשי. כאשר אנו בוחרים לעשות ביטוח, אנחנו חותמים על הסכם עם חברת הביטוח. במסגרת ההסכם, אנו נדרשים לשלם דמי ביטוח מדי חודש. אם יהיה צורך ונצטרך להפעיל את הביטוח עקב מקרה לא נעים שקרה לנו, זו תפצה אותנו ותשלם בעבור הנזקים הכלכליים שנגרמו כתוצאה מהמקרה.

הכירו את השפה הביטוחית

על מנת שתוכלו להבין על מה אתם חותמים כאשר אתם רוכשים פוליסת ביטוח, עליכם להכיר את השפה הביטוחית. כלומר להכיר מושגים ומילים נפוצים ביניהם:

פוליסת ביטוח - חוזה הנחתם בין חברת הביטוח למבוטח. בפוליסה, תמצאו פירוט לגבי הביטוחים שרכשתם, גובה התשלומים, סכום הפיצויים, תוקף וכמו כן תנאים לקיום של הפוליסה.

תקופת אכשרה - מדובר על תקופה שמתחילה מהרגע שרכשתם את פוליסת הביטוח ועד שהביטוח נכנס לתוקף. בדרך כלל, תקופה כזאת עומדת על שלושה חודשים. הכוונה היא שאתם משלמים את דמי הביטוח החודשיים במשך שלושה חודשים, אך אם יקרה לכם משהו בתקופה הזו, הביטוח לא ישלם לכם פיצויים.

תקופת המתנה - אם התרחש אירוע ביטוחי והודעתם על כך לחברת הביטוח, הרי שיש תקופת המתנה עד שתקבלו את הפיצוי מחברת הביטוח. משך התקופה מפורט בפוליסה עצמה.

חובת הגילוי - כמבוטחים, עליכם לספק את כל המידע על האירוע הביטוחי שהתרחש וכל זאת בצורה אמינה וכנה.

פרמיה - התשלום שאתם כמבוטחים משלמים לחברת הביטוח בעבור רכישת הפוליסה. יש ביטוחים בהם תדרשו לשלם תשלום חד פעמי ויש ביטוחים בהם יש לשלם תשלומי חודשי.

איזה סוגי ביטוח הם יחסית פופולאריים ונרכשים?

בגדול, ענף הביטוח נחלק לכל מיני סוגי של ביטוחים בהם:

ביטוח אלמנטרי - ביטוח כזה יבטח את הרכוש שלכם מפני שריפות, רעידות אדמה, התפוצצות וכו'.

ביטוח פנסיוני - ביטוח כזה יבטח אתכם ויספק לכם קצבה כספית כאשר תפרשו לגמלאות. במידה ואתם שכירים, המעסיק צריך להפריש לכם כספים

לביטוח הפנסיוני שלכם, מנגד אם אתם עצמאיים אתם צריכים להפריש תשלום פנסיה מדי חודש לקרן פנסיה שבחרתם בעצמכם.

ביטוח בריאות - ביטוח כזה יספק לכם פיצוי במקרה שעברתם אירוע רפואי.

ביטוח תאונות אישיות - ביטוח שיספק לכם הגנה בכל מקרה של פציעה פתאומית שיכולה לגרום לכם לאובדן הוצאות או להוצאות רפואיות.

לסיכום..

כל אחד מאיתנו צריך להיות מודע לכל מיני סכנות וסיכונים שיכולים לפקוד אותו במהלך החיים. על כן, יש חשיבות גדולה ברכישת ביטוח. הדבר יכול לספק לכם שקט נפשי וביטחון.

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 13  ממוצע: 4.8
16/03/2021 12:36
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading