קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה - כיצד בוחרים?

אחת מהסוגיות החשובות היא ללא ספק קבלת החלטה לגבי מסלול החיסכון. לרוב, הבחירה מסתכמת בין ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. כיצד ניתן לבצע את הבחירה באופן משתלם? על כך – במדריך הבא.

 

 

מכשירי השקעה פיננסים: בחירה חיונית אותה יש לקחת לאחר בחינה של מכלול שיקולים

 

בחירה בין מסלולי ההשקעה מהווה בחירה חשובה מאין כמותה, וזאת בשל החשיבות של חיסכון במכשיר השקעה אשר יניב בעתיד תשואה נאה ובהתאם לכך יאפשר לשמור על שגרת החיים, כפי שהייתה לפני גיל היציאה לפרישה לדוגמא, או לאחר אירוע של אובדן כושר עבודה. כיום, שני המכשירים הנפוצים ביותר הם קרנות הפנסיה או ביטוחי מנהלים. בכדי שתוכלו לקבל החלטה נבונה, ראשית כל עלינו להבין מהם הקריטריונים אליהם נדרש לשים לב, וזאת לצורך בחירה נכונה: גובה דמי הניהול, האם מדובר בחוזה אישי או קבוצתי, מהו גובה הכיסוי לאובדן כושר עבודה, האם קיים ביטוח למקרה מוות וכן גובה קצבת הזקנה המשוערת.

 

כיצד נדע מהו נתיב ההשקעה הטוב ביותר בעבורנו?

 

לא פעם, אנו נתקלים בקושי לקבל החלטה בנוגע לבחירה בביטוח מנהלים או קרן פנסיה, לרוב בשל חוסר ידע פיננסי וכן הימנעות מיצירת קשר עם חברות הפיננסים, בשל הבירוקרטיה הכרוכה במעבר בין מסלולי ההשקעה כמו גם הבנה של האותיות הקטנות. בשל כך, אם אתם מתלבטים לגבי מסלול השקעה מומלץ ליצור קשר איש מקצוע מומחה בתחום הפיננסים כמו יועץ פיננסי, בכדי לבחון את האפשרויות ובהתאם לכך לבצע בחירה מושכלת ונכונה.

 

מהם ההבדלים המהותיים בין קרן פנסיה לבין ביטוח מנהלים?

 

המטרה שלכם היא להגיע לגיל הפרישה לאחר היציאה לפנסיה עם סכום כספי אשר יאפשר לכם להמשיך את שגרת החיים, ובהתאם לכך למקסם את כספי הפרישה. אחד הפרמטרים הבולטים בכל הקשור לתהליך הבחירה נוגע לדמי הניהול, אשר משפיעים באופן משמעותי על הסכום הסופי אותו תקבלו. בכדי להפוך את קרנות הפנסיה לאטרקטיביות, החלו להציע לציבור ארבע קרנות פנסיה אשר מציעות דמי ניהול מופחתים, בין 1.49% ועד 1.68% בעבור כל הפקדה. בביטוח מנהלים המצב שונה, וזאת בשל העובדה כי דמי הניהול נקבעים במעמד חתימת החוזה. אולם, ניתן בהחלט להתמקד על גובה דמי הניהול, ובכך להוזיל את העלויות. נוסף לכך, שימו לב כי במקרה של מוות, תידרשו להוסיף את הכיסוי הנוסף לביטוח המנהלים, בניגוד לקרן הפנסיה אשר במסגרתה מקרי מוות נכנסים לפוליסה ללא צורך בכיסוי נוסף. בכל הקשור לאובדן כושר עבודה, ביטוח מנהלים מציע כיסוי טוב יותר, וכן ניתנת אפשרות להתאמה אישית של כיסוי אובדן כושר עבודה, אולם יש לקחת בחשבון כי תידרשו להוסיף סכום כספי נוסף בעבור כל כיסוי נוסף, ועל כן מדובר בעלויות גבוהות יותר מאשר קרן הפנסיה. חשוב לשים לב כי מאחר וביטוח מנהלים הוא הסדר אל מול חברת הביטוח, לרוב מדובר בהסדר כובל של מספר שנים לפחות – לעיתים 30 שנים ואף יותר.

 

אז מה עדיף?

 

לביטוח מנהלים יש את היתרונות הבולטים שלו, החל מהיכולת להתמקד על גובה דמי הניהול ועד האופציה להתאים את הפוליסה לצרכים האישיים שלכם, בתפירה אישית הנעשית ע"פ הצרכים. אולם, לקרן הפנסיה יש יתרונות בולטים אשר הופכים את ביטוח המנהלים לפחות אטרקטיבי בעבור רוב ציבור החוסכים, בשל היותו של ביטוח המנהלים יקר יותר מאשר קרן הפנסיה. נוסף לכך, בשנת 2013 נכנסה האפשרות לקבלת מטריה ביטוחית דרך קרן הפנסיה, ולכן נדרש לבצע מחקר כלכלי מעמיק לצורך הגעה להחלטה נבונה ומשתלמת לטווח הרחוק.

 

המידע ניתן באדיבות המרכז לתכנון פרישה בצפון

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
13/10/2020 11:16
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading