קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים

לרופאי שיניים אחריות גדולה על בריאות מטופליהם, ונזקים כתוצאה מרשלנות מקצועית עלולים לעלות להם ביוקר. ביטוח אחריות מקצועיות הוא ביטוח חובה לכל רופא שיניים. מה כדאי לדעת?

מהו ביטוח אחריות מקצועיות?

רופאי שיניים מטפלים בעשרות מטופלים מדי שבוע, ולכן מוטלת עליהם אחריות כבדה לבריאותם של המטופלים – לא רק במהלך הטיפול, אלא גם אחריו. גם הרופאים המקצועיים ביותר עלולים לגרום לנזק למטופל בשוגג, עקב טעות בתום לב או עקב חוסר ריכוז. במקרה של טעות רופא השיניים חשוף לתביעה משפטית ועליו לשלם את הנזקים שנגרמו למטופל, שיכולים להגיע לסכומים אסטרונומיים בגובה מיליוני שקלים – סכומי פיצויים שספק אם רופא השיניים יוכל לממן אותם מכיסו. ביטוח אחריות מקצועית מטרתו להגן על רופאי השיניים, גם מבחינת מימון ההוצאות הנלוות מבחינה משפטית, וגם במקרה בו בית המשפט יקבע שרופא השיניים צריך לשלם פיצויים בגין הנזקים שנגרמו למטופל.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים?

הביטוח מיועד למקרה של תביעה בגין רשלנות רפואית, בין אם מדובר על רשלנות פיזית, או כזו שהשפיעה על מצבו הנפשי והרגשי של המטופל כתוצאה מהנזק שנגרם לו. דוגמה טובה לכך היא במצב בו הטיפול גרם למבוטח לנזק אסתטי חמור בשיניים, שכתוצאה מכך גרמה לו לקושי בתקשורת עם הסביבה. הביטוח מכסה את הוצאות המשפט וגם את סכומי הפיצוי שייקבעו במקרה שהמטופל זכה בתביעה – בהתאם למה שסוכם בפוליסה של המבוטח.

ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים, ביטוח חובה לכל רופאי השיניים

יתרונות הביטוח

אין ספק שהיתרון המשמעותי ביותר בביטוח זה, הוא ההגנה הרחבה על רופא השיניים ופרנסתו, שימור מצבו הכלכלי, שמירה על המוניטין שלו והאפשרות להתמודד עם תביעה בסדר גודל של מיליוני שקלים. מעבר לכך, הוא יקבל תמיכה, סיוע והגנה משפטית, בעניינים משמעתיים:

  • ייעוץ משפטי בוועדות גילוי עובדות וחקירות מקצועיות
  • סיוע משפטי והגנה משפטית בהליכים משמעתיים ומקצועיים, ובהתאם לחוק שירות המדינה

ובעניינים פליליים כמו:

  • סיוע משפטי וייעוץ בחקירות משטרה, כמו כן בכל חקירה של סמכות רשמית בהקשר עם ביצוע חובותיו המקצועיים של הרופא

מהו סכום הפיצויים המומלץ?

רצוי מאוד שרופאי השיניים ידאגו שסכום הפיצויים המרבי העומד בפוליסת הביטוח שברשותם, לפני הצטרפותם לביטוח, הוא גבוה מספיק לכיסוי ההוצאות. יש לדעת כי סכום הפיצויים המומלץ בביטוח זה הוא מינימום 2,000,000 דולר, אך מומלץ לבחור בביטוח בגבולות אחריות בגובה 5,000,000  דולר.

 

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע נוסף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם מענה וייעוץ בכל שאלה. 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
24/05/2021 12:46
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading