קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מהנדסים, בדומה לאדריכלים, עובדים במקצועות החופשיים ומספקים שירות, ייעוץ ותכנון למגוון פרויקטים גדולים במגזר הציבורי או הפרטי. במקרה של טעות הם עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם תביעת נזיקין גדולה, שבהיעדר ביטוח הם עלולים למצוא את עצמם בבעיה כלכלית קשה.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים – מדוע ולמי הוא חיוני במיוחד?

תחום הבנייה והאדריכלות הינו תחום יוקרתי אשר העוסקים בו  עובדים ברוב המקרים על פרויקטים הכרוכים בהוצאות כלכליות עצומות, בין אם מדובר על עבודה מול לקוח פרטי ובין אם מדובר על עבודה מול חברה ממשלתית או חברה פרטית גדולה – כל פרויקט דורש מהנדסים מקצועיים ובעלי ניסיון רב שכן מדובר על אחריות רבה. אך גם מהנדסים שעובדים שנים רבות במקצוע יכולים לעשות טעויות, היכולות לקרות כתוצאה מהסחת דעת, או חוסר תשומת לב. במקרים אלו, יתכן נזק כלכלי משמעותי למזמין העבודה והאחריות כולל לגבי הפיצוי תושת על המהנדסים של הפרויקט. בהיעדר ביטוח מקצועי מתאים, המהנדסים יכולים למצוא את עצמם במצב כלכלי קשה שיסכן את המשך פעילותם ועלול אף להובילם לסגירת העסק ולפשיטת רגל.

מכאן חשוב שלא לקחת סיכונים מיותרים ולרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית שתבטח את המהנדס ועובדיו בהתאם לצרכים ואופי פעילות המשרד.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, פוליסה מורחבת למהנדסים

מהו הכיסוי הביטוחי בביטוח המקצועי?

הפוליסה מגינה על המהנדס או אחד מעובדיו במשרד במידה ותוגש תביעה נגדו עקב רשלנות או טעות הנעשתה בתום לב. חברת הביטוח תממן את הייצוג משפטי, את הוצאות המשפט ואת הפיצויים שנקבעו בו לתובעים. החשיבות העיקרית של ביטוח זה היא להגן על המהנדס בפן הכלכלי כך שהעסק שלו יוכל להמשיך לשגשג גם במהלך ניהול התביעה ולאחריה.

מהן ההרחבות המוצעות בפוליסה זו?

חשוב ביותר בביטוח אחריות מקצועית לא להסתמך אך ורק על הפוליסה הבסיסית אלא לברר אילו הרחבות מוצעותו/או כלולות בה, ולשלבן בהתאם לצרכי המהנדס ומשרדו.

הרחבות לדוגמה:

  • הוצאות דיבה
  • שותפים נכנסים ויוצאים
  • אובדן מסמכים
  • חריגה מסמכות ועוד.

התייעצות עם סוכן ביטוח

על מנת להיות מוכנים ברגע האמת עם ביטוח אחריות מקצועית טוב, מומלץ לא להיענות להצעה הראשונה שנוחתת על השולחן, אלא להתייעץ עם סוכן ביטוח בעל ניסיון בעריכת ביטוחים למהנדסים על מנת שיסייע לכם לאתר את הפוליסה הטובה שתספק את ההגנה הטובה ביותר.
מעבר לכך, סוכן מקצועי יעביר לכם  אינפורמציה וטיפים שיסייעו לכם בתהליך הרכישה.

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
24/05/2021 01:45
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading