קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

מתווכים הם חלק בלתי נפרד מעסקאות הנדל״ן ועליהם להיות בקיאים בתחום כדי להימנע מהעברת מידע שגוי ללקוחותיהם. שגיאות עלולות לעלות להם ביוקר – בהיעדר הביטוח המתאים שיגן עליהם מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מה כדאי לדעת על פוליסת ביטוח האחריות המקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים – למי הוא רלוונטי?

מתווכי נדל״ן עובדים באופן שוטף מול חברות גדולות או מול אנשים פרטיים. עליהם להיות בקיאים בחוקים משפטיים, רגולציות ושינויים בחוק הקשורים בתחום, על מנת לתת את הייעוץ הטוב והמקצועי ביותר – עניין קריטי בתחום הנדל״ן, שכן מעורבים בעסקאות אלו סכומי עתק. במידה וחלה טעות בעסקה כתוצאה מטעות, השמטה או רשלנות מקצועית של המתווך הוא עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעה משפטית העלולה לסכן את עבודתו, לגרום לו לפשיטת רגל וכתוצאה מכך לסגירת העסק – מעבר לתשלומי הפיצויים הרבים. קיימת חשיבות רבה לרכישת פוליסת ביטוח מתאימה שתגן על המתווך, בין אם הוא עובד כעצמאי או בין אם הוא בעל משרד תיווך בו מועסקים עובדים נוספים תחתיו. 

מה מכסה פוליסת הביטוח למתווכים?

במקרה של תביעה, ביטוח אחריות מקצועית יממן את הוצאות המשפט ואת תשלום הפיצויים לתובעים, במידה ומדובר על טעות שנעשתה בתום לב. ניתן להרחיב את הפוליסה וליהנות, בין השאר, מכיסוי לאובדן מסמכים במסגרת עבודתו של המתווך ומהרחבות נוספות.  
מכיוון שתחום הנדל״ן הוא תחום יוקרתי מאוד, מדובר על סכומי עסקאות של למעלה משש ספרות, ובהתאם לכך יש לצפות מסכומי התביעה להיות גם כן בסדר גודל כזה, שספק אם מתווכי הנדל״ן יכולים לעמוד בתשלומי פיצויים בסדר גודל כזה. לכן לא כדאי לקחת סיכון מיותר ולעבוד ללא ביטוח רק כדי לחסוך כמה מאות שקלים בשנה בגין תשלומי פרמיית הביטוח. 

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

למה חשוב להתייעץ עם סוכן הביטוח לפני החתימה על החוזה?

המטרה של רכישת ביטוח היא הגנה מושלמת נגד כל הסיכונים האפשריים. לא כולם בקיאים בסעיפים הרבים של החוזה ולכן יכולים לטעות בשיקול הדעת בבחירת הביטוח הנכון. לכן מומלץ, לפני רכישת הפוליסה, להתייעץ עם בעל מקצוע שיכול להבהיר את הסעיפים השונים ולהמליץ על ההרחבות השונות על מנת שהפוליסה תותאם באופן מושלם לצרכים של המתווך באופן ספציפי בהתאם לאופי עבודתו ונפחה. 

טיפ: מה חשוב לדעת לפני רכישת הפוליסה?

על מתווך הנדל״ן לפעול לפי חוקי מדינת ישראל, הקובעים כי אין לעסוק בתיווך נדל״ן ללא רישיון בתוקף. עליו לעבוד לפי חוק המתווכים שנחקק בשנת 1996, המחייב אותו בין השאר לפעול באמינות והגינות מול הלקוחות שלו. 

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע מקיף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית למתווכים? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם ייעוץ אישי

 

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
24/05/2021 12:48
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading