קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית

כנגד תביעות רשלנות רפואית

ניתוחים בכלל וניתוחים מורכבים בפרט עלולים להסתבך.
סיבוך יכול להיווצר מסיבות שונות, והנזק עלול להיות חמור, בלתי הפוך, ובמקרי קיצון -  הרה אסון.

 רשלנות רפואית בניתוח עשויה להיות עילה לתביעה. על מנת להיות מוגן מפני תביעה זו חשוב לדעת על קיומה של פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית כנגד תביעות בגין רשלנות רפואית.  מספר רב של בעלי מקצועות רפואיים ופארה רפואיים עלולים למצוא עצמם נתבעים ובהם: מוסדות רפואיים, רופאים, מנתחים, צוות אחים ואחיות, אנשים העוסקים בתחומי רפואה משלימה לסוגיה ועוד.

במונחי עלות-תועלת עשויה הפוליסה הזו להתברר, לבד מהיותה חיונית והכרחית, גם כמועילה ומשתלמת ביותר, הן מבחינה כספית והן כהגנה מפני עונש שעלול להיות חמור ביותר, לא רק במונחים כספיים. 

פוליסה- השקט והביטחון של המתנתחים

כשיש לכם פוליסה זו אתם מוגנים בתהליכים משמעתיים ובעניינים פליליים. יינתן לכם, בעת הצורך, סיוע משפטי וייעוץ שוטף בכל הליך של חקירה וכן ייצוג בבית המשפט.

 עלול להיווצר קושי להגן מפני תביעה לרשלנות רפואית, גם בהינתן כל המסמכים המעידים כי כל הפרוצדורה הכרוכה בהבנה לניתוח ובמהלכו, לרבות יידוע המנותח בכל ההשלכות העלולות להיגרם בעת הניתוח, עדיין קשה להוכיח כי אכן הושקעו כל מאמץ אפשרי וכל משאבה נדרש על מנת להגביר למקסימום את הסיכוי להצלחת הניתוח. 

כל מוות כתוצאה מניתוח הוא טראגי. מוות כתוצאה מרשלנות רפואית הוא בלתי נסלח. עצם המחשבה כי אדם עלול להיות מואשם בגרימת מוות ברשלנות היא לא רק מדירה שינה, היא סיוט מתמשך.  

חשיבות ההבנה של מהות רשלנות רפואית בניתוח

חשוב להכיר היטב את מהות הגדרת רשלנות רפואית בניתוח ולהבין את משמעותה. חשוב לדעת כי חלה חובה על המנתח לקבל את הסכמתו של המנותח לניתוח. חובה נוספת היא הצורך במתן הסבר מלא ומפורט על אודות הסיכונים השונים הכרוכים בניתוח, לרבות מידע על קיומן של חלופות טיפוליות אחרות. על כל המעורבים בניתוח לדעת כי מוצו כל ההליכים הנדרשים לפני ביצועו, לרבות נקיטת בכל אמצעי הזהירות הנדרשים, קבלת החלטות על בסיס ידע מקצועי עדכני ושיקולים רפואיים מקובלים ונורמטיביים בלבד, ללא עירוב של שום שיקול זר. היכרות זו נדרשת כדי לדעת באיזה תחומים עליכם להיות מכוסים בפוליסה. 

כל דיון על אודות רשלנות רפואית בניתוח בפרט  ורשלנות רפואית בכלל הוא דיון בדיני נפשות. בשל המשמעות העצומה שעלולה להיגרם מרשלנות, לרבות נכות לצמיתות, אחריות על הבאת ילד הלוקה במום או במומים קשים, שלא לדבר על מה שאי אפשר שלא לדבר עליו בראש ובראשונה- גרימת מוות ברשלנות, חשוב להבין את הצורך ברכישת פוליסת ביטוח אחריות  מקצועית רפואית נגד תביעה לרשלנות. קשה להפריז בעצמת הקושי, הצער והכאב של קרבנות רשלנות רפואית ובני משפחתם. הפוליסה אינה מונעת אותה אבל היא עשויה להגן מפני תביעה בגרימתה. 

 

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
06/10/2020 02:49
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
loading
דברו איתנו
Message Icon
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
loading